TV3: Apie festivalį „Pure Future 2013“ – tiesiai šviesiai su jo prodiuseriu

Apie seniausią ir daugiausia dėmesio sulaukiantį festivalį „Pure Future“ paprašėme papasakoti jo prezidento Mindaugo Jonaičio.

– Mindaugai, kaip viskas prasidėjo, iš kur atsirado „Pure Future“?

– Viskas prasidėjo 2000 metais, kai nusprendžiau mesti reklamos verslą ir užsiimti mėgstama veikla – muzika bei jos prodiusavimu, tiesiog kūryba savo malonumui.

Esu baigęs Dailės akademiją, turiu architekto diplomą, tačiau pagal specialybę dirbu mažai. Daugiau tai pritaikau rengdamas festivalį, scenose ar generuodamas infrastruktūrą. 2003 metais teko projektą pristatyti Vyriausybei, Seimui. Tada Trakų pilyje vyko tik „šešėliniai“ renginiai, krepšininkų vestuvės, slapti lobistų pokyliai ir kitos šventės. Bet tai nebuvo nusikaltimai, tiesiog visi bijojo atverti pilių vartus visuomenei viešai. Teko vesti ilgą aiškinamąją diskusiją, rodyti Europos pavyzdžius. 

2004-aisiais ledai pajudėjo. 2005 metais Kultūros ministerijoje buvo išduotas pirmasis leidimas organizuoti festivalį. Iki to laiko jau buvau prodiusavęs masinius renginius „Nokia Plug IN“ bei sukūręs daug rinkodaros planų kitiems klubams ir festivaliams. Iš to puikiai gyvenau, mano metinė apyvarta siekė daugiau kaip dešimt milijonų per metus. Taip ir prasidėjo festivalis, kuris kas metai kuo nors nustebina, galima sakyti, atspindi šiuometinį tiek politinį, tiek kultūrinį Lietuvos pakilimą ar nuosmukį. Aišku, viskas eina aukštyn, šiuo metu festivalis yra 7-oje vietoje Europoje, tarp 10 stipriausių festivalių. Kad būtų aiškiau, 6-oje stipriai įsitvirtinęs „Criemsfields“ festivalis. Beje, pavadinimą „Pure Future“ yra sugalvojęs LNK „Snobo kino” laidos autorius Rytis Zemkauskas ir mūsų šeimos draugė A. Liutkevičienė. Visada prisiminsiu, kaip gimė šis vardas.

…….

Visą straipsnį skaityti čia

Dalinkitės: